Ja està. Ja tenim en vigor, des d’aquesta mitjanit, el nou toc de queda, que sembla que ens acompanyarà el que queda d’aquest segon estiu Covid, tot i que de moment la llista de municipis afectats que teniu aquí sota és vàlida fins al 6 d’agost, divendres de la setmana que ve. És el que ha autoritzat el TSJC, però el Govern té la intenció de revisar la situació i tornar a demanar la mesura de restricció una altra vegada, i és de preveure que els tribunals tornaran a donar-hi el vistiplau.

Aquesta vegada, hi ha 162 municipis: n’hi ha que entren a la llista i no hi eren i altres n’han sortit. Entre els afectats, hi ha, majoritàriament, poblacions on la incidència acumulada els últims set dies supera els 400 casos per cada 100.000 habitants. D’altres, que no arriben a aquesta xifra, hi són perquè estan envoltats de municipis on es dona aquest registre.

MUNICIPIPOBLACIOIA7
ABRERANova entrada (envoltat per municipis amb alta incidència)
ALCOVER5192443
ALELLA9740503,1
ALPICAT6366487Nova entrada
AMPOSTA21946464,8Nova entrada
ARENYS DE MAR16347624
ARENYS DE MUNT8605581,1
ARGENTONA12333462,2
BADALONA225193596,8
BADIA DEL VALLÈS13733517
BALAGUER18199494,5
BARBERÀ DEL VALLÈS33009436,2
BARCELONA1667121612,1
BEGUES7259482,2
BIGUES I RIELLS8823555,4
BLANES39918656,3
CABRERA DE MAREnvoltat per municipis amb alta incidència
CABRILSEnvoltat per municipis amb alta incidència
CALDES DE MONTBUI17867486,9
CALDES D’ESTRACEnvoltat per municipis amb alta incidència
CALELLA19562541,9
CALONGE I SANT ANTONI10469706,8
CAMBRILS34855636,9
CANET DE MAR146261066,6
CANOVELLES17245516,1
CAPELLADES5376502,2Nova entrada
CARDEDEU19177495,4
CASSÀ DE LA SELVA10661450,2
CASTELLAR DEL VALLÈS24339604
CASTELLBISBALEnvoltat per municipis amb alta incidència
CASTELLDEFELS66198632,9
CELRÀ5716507,3
CERDANYOLA DEL VALLÈS56920495,4
CERVELLÓEnvoltat per municipis amb alta incidència
CORBERA DE LLOBREGAT14749467,8
CORNELLÀ DE LLOBREGAT89873654,3
CUBELLES15519431,7
CUNIT13233506,3
DOSRIUS5072630,9
EL MASNOU23833524,5
EL PAPIOLEnvoltat per municipis amb alta incidència
EL PRAT DE LLOBREGAT65194556,8
EL VENDRELL37624438,5
ESPARREGUERA21846476,1Nova entrada
ESPLUGUES DE LLOBREGAT47466516,2
FIGUERES47879515,9Nova entrada
GAVÀ46165526,4
GIRONA105468439,9
GRANOLLERS62901616,8
LA BISBAL D’EMPORDÀ11553406,8
LA CANONJA5636621
LA GARRIGA17064539,1Nova entrada
LA LLAGOSTA13741429,4
LA PALMA DE CERVELLÓEnvoltat per municipis amb alta incidència
LA ROCA DEL VALLÈS10480496,2
LA SELVA DEL CAMP5677651,8
LA SEU D’URGELL12774994,2
L’AMETLLA DE MAR6696552,6
L’AMETLLA DEL VALLÈSNova entrada (envoltat per municipis amb alta incidència)
L’ARBOÇ5785553,2Nova entrada
LES FRANQUESES DEL VALLÈS20083527,8
L’HOSPITALET DE LLOBREGAT270203720,6
LLAGOSTERA8631440,3
LLEIDA (Excloses les EMD de Sucs i Raimat)145389427,8
LLIÇÀ D’AMUNTEnvoltat per municipis amb alta incidència
LLIÇÀ DE VALLEnvoltat per municipis amb alta incidència
LLINARS DEL VALLÈS10312669,1
LLORET DE MAR36198707,2
MAÇANET DE LA SELVA7057595,2
MALGRAT DE MAR19247592,3
MARTORELL29265420,3
MARTORELLESEnvoltat per municipis amb alta incidència
MASQUEFA9078550,8
MATARÓ130222423,9
MOIÀ6383470
MOLINS DE REIEnvoltat per municipis amb alta incidència
MOLLERUSSA16278528,3
MOLLET DEL VALLÈS52411486,5
MONTCADA I REIXAC35306549,5
MONTGAT11688487,7
MONTMELÓ8836441,4
MONTORNÈS DEL VALLÈS16828433,8
MONT-ROIG DEL CAMP12507551,7
NAVARCLES5971586,2
OLESA DE MONTSERRATEnvoltat per municipis amb alta incidència
ÒRRIUSEnvoltat per municipis amb alta incidència
PALAFOLLS9103626,2
PALAFRUGELL23596576,4
PALAMÓS18176671,2
PALAU-SOLITÀ I PLEGAMANS15240551,2
PALLEJÀ11524616,1
PARETS DEL VALLÈS18927443,8
PINEDA DE MAREnvoltat per municipis amb alta incidència
POLINYÀEnvoltat per municipis amb alta incidència
PREMIÀ DE DALT9956462
PREMIÀ DE MAR28788538,4
REUS111170591,9
RIPOLLET38562544,6
RIUDOMS66081301,5
RODA DE BERÀ6458418,1Nova entrada
RUBÍ78325579,6
SABADELL217413505,9
SALLENT6743993,6
SALOU27603590,5
SANT ADRIÀ DE BESÒS37814581,8
SANT ANDREU DE LA BARCA27718580,8
SANT ANDREU DE LLAVANERESEnvoltat per municipis amb alta incidència
SANT ANTONI DE VILAMAJOR6048661,4
SANT BOI DE LLOBREGAT84894465,3
SANT CLIMENT DE LLOBREGATEnvoltat per municipis amb alta incidència
SANT CUGAT DEL VALLÈS93003632,2
SANT ESTEVE SESROVIRES7689689,3Nova entrada
SANT FELIU DE GUÍXOLS22193504,7
SANT FELIU DE LLOBREGAT45572515,7
SANT FOST DE CAMPSENTELLES8849655,4
SANT FRUITÓS DE BAGES8618591,8
SANT JOAN DE VILATORRADA11127422,4Nova entrada
SANT JOAN DESPÍ34286545,4
SANT JUST DESVERN19391505,4
SANT PERE DE RIBES30914491,7
SANT POL DE MAR5010538,9
SANT QUIRZE DEL VALLÈS20139531,3
SANT VICENÇ DE CASTELLET9872405,2Nova entrada
SANT VICENÇ DE MONTALTEnvoltat per municipis amb alta incidència
SANT VICENÇ DELS HORTS28298607,8
SANTA COLOMA DE CERVELLÓ8312493,3
SANTA COLOMA DE FARNERS13776428,3
SANTA COLOMA DE GRAMENET121322616,5
SANTA CRISTINA D’ARO4788480,4
SANTA EULÀLIA DE RONÇANA7194430,9Nova entrada
SANTA MARIA DE MARTORELLESEnvoltat per municipis amb alta incidència
SANTA MARIA DE PALAUTORDERA9464570,6
SANTA PERPÈTUA DE MOGODA25576539,6
SANTA SUSANNAEnvoltat per municipis amb alta incidència
SARRIÀ DE TER5401444,4
SENTMENAT8977479
SOLSONA9645425,1Nova entrada
TARRAGONA143043506,8
TEIÀEnvoltat per municipis amb alta incidència
TERRASSA226356527,9
TIANA8756479,7
TORDERA17092438,8
TORRELLES DE LLOBREGAT5733453,5
TORROELLA DE MONTGRÍ11997583,5
TOSSA DE MAR5556899,9
ULLASTRELLEnvoltat per municipis amb alta incidència
ULLDECONA6296428,8
VACARISSES6479478,5
VALLIRANA14890544
VALLROMANESEnvoltat per municipis amb alta incidència
VALLS25523505,4
VANDELLÒS I L’HOSPITALET DE L’INFANT6118506,7
VIDRERES7893456,1
VILADECANS66379513,7
VILADECAVALLS7371596,9
VILAFRANCA DEL PENEDÈS41916510,5
VILANOVA DEL VALLÈS5355690,9
VILANOVA I LA GELTRÚ68074512,7
VILA-SECA22472614,1
VILASSAR DE DALT8939447,5
VILASSAR DE MAR21255465,8
VINYOLS I ELS ARCSEnvoltat per municipis amb alta incidència

Nou comentari