La Covid redueix a la meitat les nominacions de la Nit de l’Esportista 2020

Cinc aspirants al Millor Esportista de l'Any: Pau Quemada, Georgina Oliva, Dani Olmo, Bea Ortiz i Álvaro Granados

L’Ajuntament de Terrassa i el “Diari de Terrassa” han fet públiques les nominacions a la Nit de l’Esportista 2020, certamen organitzat amb l’objectiu de retre homenatge a l’esport terrassenc. Un acte que, enguany, tindrà lloc el 28 de maig al Teatre Principal i que comptarà amb un nou format degut a la pandèmia de la Covid-19 i a les seves afectacions dins de l’àmbit esportiu.

Així, les nominacions es redueixen de 75 a 44 degut a l’aturada de bona part de l’activitat esportiva al llarg de l’any 2020. D’aquesta forma, els i les finalistes al Trofeu Lluís Francino i Riera a Millor Esportista de l’Any passen de deu a cinc, mentre que la resta de categories comptaran amb un total de tres finalistes enlloc dels cinc habituals i es determinarà els guanyadors i guanyadores, així com els segons i tercers classificats.

Aquest any, i degut a la situació sanitària, l’aforament serà limitat i la celebració serà retransmesa per streaming per facilitar el seu seguiment al conjunt de la ciutadania en un acte conduit per la periodista Carme Barceló i que comptarà amb l’actuació de monologuista Andreu Casanova.

ESPORTISTA DE L’ANY

Pau Quemada (Club Egara) Hoquei herba
Georgina Oliva (Júnior FC) Hoquei herba
Dani Olmo (Red Bull Leipzig) Futbol
Bea Ortiz (Club Natació Terrassa) Waterpolo
Álvaro Granados (CN Atlètic Barceloneta) Waterpolo

EQUIP DE L’ANY

Equip Masculí (Club Natació Terrassa) Waterpolo
Equip Masculí (Club Egara) Hoquei herba
Equip Femení (Club Natació Terrassa) Waterpolo

ESPORTISTA PROMESA DE L’ANY

Lorena Benítez (Club Peses Terrassa) Halterofília
Carla Domínguez (Fasttriatlon/JAS) Duatló
Pepe Cunill (Atlètic Terrassa Hockey Club) Hoquei herba

ESPORTISTA MÀSTER DE L’ANY

Nasi Herms (Squash Marconi) Esquaix
Elisabeth Rodrigues (Club de Peses Terrassa) Halterofília
Patricia Dámaris Sosa (Club Halterofilia Matadepera) Halterofília

ENTITAT ESPORTIVA DE L’ANY

Club de Bàsquet Sant Pere
Atlètic Terrassa Hockey Club
Club BMX Terrassa

DIRIGENT ESPORTIU DE L’ANY

Marie Teixidor (Club de Rugby Carboners de Terrassa)
Ricard Guardeño (Club Handbol Terrassa)
Ramon Tejedor (a títol pòstum) Terrassa Ciclisme Club

ENTRENADOR DE L’ANY

Dídac Cobacho (Club Natació Terrassa) Waterpolo
Marcel Malgosa (Júnior FC Femení) Hoquei herba
Óscar Gómez Medina (Federació Catalana d’Halterofília) Halterofília

DEDICACIÓ AL MÓN DE L’ESPORT

Francisco Serrano (Consell Esportiu Vallès Occidental Terrassa)
Cesc Llongueras (Club Egara)
Joan Morral Pastor (Sferic Terrassa)

ORGANITZACIÓ D’ESDEVENIMENTS ESPORTIUS

Vallès Drac Race (Centre Excursionista de Terrassa) Curses de muntanya
Fase de Grup Champions League (Club Natació Terrassa) Waterpolo
Supercopa Munich (Federació Catalana de Hockey) Hoquei

ORGANITZACIÓ D’ESDEVENIMENTS SOLIDARIS O D’INTEGRACIÓ SOCIAL

Curs d’inserció laboral en l’arbitratge (Federació Catalana de Hockey Hoquei)
Excellence Cup (Xavier Urbano Futbol)
Cursa Virtual Vicente Ferrer (CEVOT Cursa)

FITA A L’ESPORT ESCOLAR

Escola Nicolau Copèrnic

Escola Mare de Déu de Montserrat
Escola Joaquima de Vedruna

ESPORT ADAPTAT PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT PSÍQUICA

Marc Tort Arenas (Escola d’Educació Especial Crespinell) Atletisme
Pol Roig (FUPAR) Judo
Juan Andrés Sánchez Amarilla (Escola d’Educació Especial Crespinell) Natació

ESPORT ADAPTAT PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT FÍSICA

Jordi Ruiz Santo Stefano (Sport / Bidaideak Bilbao BSR) Bàsquet
Equip Natació Adaptada (Club Natació Terrassa) Natació
Montse Alcoba (Club de Peses Terrassa) Halterofília

SUPORT I COL·LABORACIÓ ECONÒMICA AL MÓN DE L’ESPORT

SERMATEC (Joventut Esportiva Terrassa)
Chemipol (Atlètic Terrassa Hockey Club)
Peixateria Edu (Escola de Ciclisme Vallès)

Nou comentari