Fotografia dels premiats en el 13è Premis Nous Professionals 2018
Fotografia dels premiats en el 13è Premis Nous Professionals 2018 | Aj. Terrassa

!--akiadsense-->

Aquest dimecres va tenir lloc el lliurament de la 13a edició dels Premis Nous Professionals 2018, convocats per l’Ajuntament de Terrassa i el Consell de la Formació Professional de Terrassa. A l’acte hi van participar l’alcalde Alfredo Vega, amb el conseller de Treball, Afer Socials i Famílies de la Generalitat de Catalunya, Chakir El Homrani, i el president de la patronal Cecot, Antoni Abad.

La finalitat d’aquests guardons és la de motivar i promoure l’esperit emprenedor, innovador i creatiu dels alumnes de Cicles Formatius de qualsevol família professional, així com dels Programes de Formació i Inserció (PFI), mitjançant el reconeixement públic de projectes.

Categoria A (Projecte d’Empresa de Cicles Formatiu de Grau Superior)

– 1r premi (800€) patrocinat per CIRSA

Nom: 3 pams

Centre: Institut Cavall Bernat

Localitat: Terrassa

Estudis: CFGS. Direcció de servei i restaurant

Alumna: Alba Garcia Samper

Tutors: Mónica Berrocal i Carlos Torras

– 2n premi (500€ a repartir entre 5 alumnes) patrocinat per Fundació Institut Industrial i Comercial

Nom: Última parada. Scape room

Centre: EDUCEM

Localitat: Granollers

Estudis: CFGS. Administració i Finances

Alumnes: Zaira Bancells, Aleix Costa, Marc Guerrero, Enric Jaén i Marina Rovira.

Tutor: Sergi Ambit Ferrete

– 3r premi (300€ a repartir entre 2 alumnes) patrocinat per CIRCUTOR

Nom: Gymkama Travel

Centre: INS Cavall Bernat

Localitat: Terrassa

Estudis: CFGS. Agencies de viatges i gestió d’esdeveniments

Alumnes: Alba Martínez Flix i Paula Trigueros Berlanga

Tutora: Esther Bayan

Categoria B (projecte d’Empresa de Cicles Formatius de Grau Mitjà)

– 1r premi (800€ a repartir entre 2 alumnes) Ajuntament-Emprenedoria

Nom: Innova Lignum

Centre: INS Guillem Catà

Localitat: Manresa

Estudis: CFGM. Fusteria i moble

Alumne: Joan Puigdellivol Ferres i Albert Romero Martín

Tutor: Daniel Gort Beà

– 2n premi (500€ a repartir entre 2 alumnes) Ajuntament-Emprenedoria

Nom: Centre de dia Bon Viure

Centre: INS Montserrat Roig

Localitat: Terrassa

Estudis: CFGM. Atenció a les persones en situació de dependència

Alumnes: Sancha Bosoka i Hala Triki

Tutora: Elisa Casadas Farre

Categoria C (Projecte de Creativitat Artística)

– 1r premi (800€) Ajuntament-Educació

Nom: Dystopia

Centre: Illa, Escola d’art i disseny

Localitat: Sabadell

Estudis: CFGS. Estilisme d’indumentària

Alumne: Ismael Gouriguer Garcia

Tutora: Lluïsa Villanueva Calderé

– Menció (300€ a repartir entre 12 alumnes ) patrocinat per Unió Empresarial Metal·lúrgica

Nom: Cuina Pompidor

Centre: Escola Municipal d’Art i Disseny

Localitat: Terrassa

Estudis: CFGS. Disseny d’Elements per a l’Espectacle.

Alumnes: Laia Guillamet, Adrián Martínez, Albert Bistué Mas, Alex Puntí Álvarez, Mireia Amat Pérez, Laura Carrasco Corominas, Mireia Montoya Guerrero, Eva Viciana Sánchez, Carlos Alejandro Seriña Flores, Rita Martin Navarro, Xènia Maria Bordón Marrero, Mireia Casas Marín

Tutors: gemma Garcia i Enric Saiz Castañé

Categoria D (Projecte de Programes de Formació i Inserció)

– 1r premi (800€ a repartir entre 2 alumnes) patrocinat per LAMP

Nom: Solar Skate

Centre: INS La Ferreria- PFI Montcada

Localitat: Montcada i Reixac

Estudis: PFI d’Auxiliar

Alumnes: David Català Macías i Kilian Rueda Pérez

Tutors: Gemma Comas i Jordi Mateu

– Menció (300€ a repartir entre 11 alumnes ) patrocinat per CIRSA

Nom: Chicken Tractor

Centre: Escola agrària Santa Maria del Vallès

Localitat: Lliçà de Vall

Estudis: PFI Auxiliar en Activitats Agropecuàries

Alumnes: Lhouciene Barbacha, Lahcen Barbacha, Adrían Yuste Matencio, Anass Ballal, Charaf Eddine, Moussa Ech Charqy, Youssef El Mesbahy, Mohamed Bouzid, Tariq Kachtam, Ahmed Ech Charki, Alex Pimienta Jiménez

Tutors: Enric Garcia Pérez i Laura Gutierrez Caballero

Nou comentari