El Club Natació Terrassa va assolir tres medalles -una de plata i dues de bronze- en el Trofeu Alejandro López, tercera prova del XXIII Circuit Català de Trofeus de Natació-Gran Premi Diputació de Barcelona, que va desenvolupar-se el cap de setmana passat a les instal·lacions del Club Natació Sant Andreu.

David Benítez va penjar-se la plata en els 50 m braça amb un registre de 29.23, només per darrere de Patrick Pelegrina (CN Lleida), guanyador amb 29.10. Guillem Ramia, del CE Mediterrani, va completar el podi amb una marca de 29.71. Al seu torn, Eric Rodelas va aconseguir el bronze en els 200 m braça amb un temps de 2.22.91, tan sols superat per Álex Castejón (CN Sabadell), or amb 2.19.95, i per Ramzy Chouchar (Cercle des Nageurs d’Antibes), plata amb 2.21.52. El tercer podi local va arribar de la mà d’Adrián Santos, bronze en els 100 m esquena amb un crono de 57.32. El van precedir Alejandro Calderón (CE Mediterrani), que va imposar-se amb 56.81, i Christophe Brun (Cercle des Nageurs d’Antibes), segon amb 56.89.

Adrián Santos bronze 100 esquena

Vuit places de finalista A

Al marge de les medalles, el club va totalitzar vuit places de finalista A. Víctor de Pablo, Ferran Siré i Oriol Pérez en van assolir dues cadascun. De Pablo va ser sisè en 100 m braça (1.07.09) i vuitè en 200 m braça (2.31.26). Siré, per la banda, va acabar sisè en 100 m papallona (57.15) i setè en 200 m lliures (1.55.36), mentre que Pérez va repetir setè lloc en 400 m estils (4.54.20) i 200 m estils (2.14.63). Completen la llista de posicions de privilegi Eric Rodelas, setè en 50 m braça (30.62) i Miguel Durán, quart en 400 m lliures (4.02.18).

Els resultats dels nedadors del CN Terrassa han estat els següents:

200 braça masculins
3.-Eric Rodelas 2.22.91
Sèries: 2.24.28
8.-Víctor de Pablo 2.31.26
Sèries: 2.28.96
David Benítez
Sèries: 2.27.50

200 braça femenins
11.-Meritxell Puig 2.54.45
Sèries: 2.56.07
14.-Janna Blaya 2.55.55
Sèries: 2.54.88

200 lliures masculins
7.-Ferran Siré 1.55.36
Sèries: 1.55.29
9.-Miguel Durán 1.54.25
Sèries: 1.55.83
Martí Mussons
Sèries: 2.00.20
28.-Guillem Lázaro 2.02.91
32.-Jan Vilaseca 2.03.37
35.-Nil Sánchez 2.04.26
41.-Josep Boté 2.06.79
50.-Yaren Ruiz 2.12.51

200 lliures femenins
33.-Aroa Espinosa 2.16.44
52.-Mia Moral 2.24.61

400 estils masculins
7.-Oriol Pérez 4.54.20
14.-Joan Ruiz 5.15.08

50 braça masculins
2.-David Benítez 29.23
Sèries: 29.62
7.-Eric Rodelas 30.62
Sèries: 30.49
14.-Víctor de Pablo 31.35
Sèries: 30.87

50 braça femenins
13.-Meritxell Puig 35.75
Sèries: 35.77

50 lliures masculins
10.-Adrián Santos 23.92
Sèries: 24.10
15.-Albert Mataró 24.58
Sèries: 24.61
24.-Miguel Durán 24.93
27.-Oriol Pérez 25.17

52.-Martí Mussons 26.26
59.-Yaren Ruiz 26.62

50 lliures femenins
61.-Queralt Velasco 31.13

100 esquena masculins
3.-Adrián Santos 57.32
Sèries: 1.00.63

100 esquena femenins
Berta Martínez
Sèries: 1.10.49
30.-Mia Moral 1.14.02

100 papallona masculins
6.-Ferran Siré 57.15
Sèries: 57.09
15.-Guillem Lázaro 59.41
Sèries: 58.40
19.-Adrián Santos 58.77
23.-Guillem Pérez 59.79
40.-Albert Mataró 1.03.90

200 papallona femenins
14.-Janna Blaya 2.35.34
Sèries: 2.35.23

200 papallona masculins
10.-Guillem Lázaro 2.10.06
Sèries: 2.10.86

200 esquena femenins
10.-Amy Lee Tomás 2.34.73
Sèries: 2.34.00
17.-Mireia Rizo 2.38.18

400 lliures masculins
4.-Miguel Durán 4.02.18
18.-Nil Sánchez 4.26.06

50 papallona masculins
22.-Albert Mataró 27.12
24.-Joan Ruiz 27.20
24.-Guillem Pérez 27.20
29.-Oriol Pérez 27.44
33.-Víctor de Pablo 27.61

50 esquena femenins
13.-Mia Moral 34.02

Sèries: 33.71
18.-Ainara Suñé 34.25
25.-Mireia Rizo 34.85

100 braça femenins
10.-Meritxell Puig 1.18.87
Sèries: 1.19.32
23.-Janna Blaya 1.24.18

100 braça masculins
David Benítez
Sèries: 1.05.28
6.-Víctor de Pablo 1.07.09
Sèries: 1.08.23

100 lliures femenins
39.-Aroa Espinosa 1.03.47
59.-Queralt Velasco 1.10.42

100 lliures masculins
26.-Albert Mataró 54.41
28.-Guillem Pérez 54.45
40.-Joan Ruiz 55.65

200 estils femenins
29.-Mireia Rizo 2.38.08

200 estils masculins
7.-Oriol Pérez 2.14.63
Sèries: 2.13.93

Nou comentari

Comparteix