El Teatre Principal (pl. de Maragall, 2) acull avui la celebració de La Nit de l’Esportista 2018, un certamen organitzat anualment per l’Ajuntament de Terrassa i el Diari de Terrassa amb l’objectiu de retre homenatge a l’esport terrassenc a través dels seus protagonistes. L’alcalde, Alfredo Vega, lliurarà el Premi Lluís Francino i Riera al Millor Esportista 2018 i farà la cloenda de la Nit de l’Esportista 2018. A l’acte, que estarà conduït pel periodista David Marcet i comptarà amb l’actuació de l’humorista- monologuista Tomás García, també hi assistirà la regidora d’Esports, Eva Candela; portaveus de Grups Municipals; i membres de la Corporació Local.

Des de fa 43 anys el món de l’esport terrassenc es reuneix en un acte multitudinari per poder premiar i reconèixer els èxits i mèrits esportius aconseguits pels i les esportistes terrassencs i terrassenques al llarg de tot l’any immediatament anterior al de la data de realització de l’acte en competicions i esdeveniments esportius.

El jurat de la Nit de l’Esportista 2018 està format per: Òscar Pericas, Josep Cadalso Jordi Guillem, Joan Gutiérrez, Carla Campo, Sílvia Bonastre i Marta Carreras.

ESPORTISTA DE L’ANY

Jaume Leiva I Run With Leiva Atletisme

Sarai Gascón Moreno Club Natació Terrassa Natació

Paula Leitón Club Natació Sabadell Waterpolo

Álvaro Granados Club Atlètic Barceloneta Waterpolo

Georgina Oliva Kampong Hockey Hockey

Ragna Debats La Cameta Coixa Trail

Àlex Gallar S.D. Huesca Futbol

Dani Olmo Dinamo Zagreb Futbol

Marta Corredera Atlètic de Madrid Futbol

Xavi Lleonart Bloomendal Hockey

EQUIP DE L’ANY

Equip Femení Divisió d’Honor Club Natació Terrassa Natació

Equip Absolut Masculí Club Natació Terrassa Waterpolo

Equip Masculí Divisió d’Honor Club Egara Hockey

Equip Sènior CP Sant Cristobal Futbol (vencedor)

Equip Sènior C Handbol Terrassa Handbol

ESPORTISTA PROMESA DE L’ANY

Olga Descalzi Club Natació Terrassa Waterpolo

Bernat Sanahuja Club Natació Terrassa Waterpolo (vencedor)

Andrea Garrido Club Halterofília Matadepera Halterofília

Jordi Bonastre Atlètic Terrassa Hockey Club Hockey

Abel Moya Club Hoquei Caldes Hoquei Patins

ESPORTISTA MÀSTER DE L’ANY

Sílvia Pagès Club Natació Terrassa Natació

Patricia Dámaris Sosa Club Halterofilia Matadepera Halterofília (vencedora)

Jan Dinarés Club Egara Hockey

Xavi Bosch Unió Atlètica Terrassa Atletisme

Roser Vilà Club Tennis Taula Els Amics Tennis Taula

ENTITAT ESPORTIVA DE L’ANY

Handbol Terrassa (vencedor)

Línia 22

Club BMX Terrassa

Terrassa Reds

Club Esgrima Ciutat de Terrassa

DIRIGENT ESPORTIU DE L’ANY

Marià Lara Club Deportiu Terrassa Hockey

Jordi Cuesta Terrassa Futbol Club

Josep Flores Club d’Escacs Terrassa (vencedor)

Maria Moltó Federació Catalana de Patinatge

Pere Marcet Club Egara

ENTRENADOR DE L’ANY

Dídac Cobacho Club Natació Terrassa Waterpolo (vencedor)

Andrés Expósito Handbol Terrassa Handbol

Oliver Ballabriga CP San Cristobal CF Futbol

Jordi Valls Fed. Espanyola de Natació Waterpolo

Siso Ventalló Club Egara Hockey

DEDICACIÓ AL MÓN DE L’ESPORT

Toni Cortés Bàsquet

Carles Millera Natació Adaptada

Rafael Aguilar Waterpolo (vencedor)

Xavier Camacho Bàsquet

Carme Ballesteros Atletisme

ORGANITZACIÓ D’ESDEVENIMENTS ESPORTIUS

Vallès Drac Race Centre Excursionista Terrassa Atletisme

EXIN Masters World Cup 2018 Club Egara Hockey (vencedor)

Runneada de Cap d’Any Nenazas Running Club – La Sosi Atletisme

Jornada futbol femení Federació Catalana de Futbol Futbol

Torneig de futbol Manolo Guerrero Unió Futbol Base JABAC-Terrassa Futbol

FITA A L’ESPORT ESCOLAR

Escola Delta (vencedor)

Institut Torre del Palau

Institut Santa Eulàlia

Federació Catalana de Korfbal

Escola La Roda

ESPORT ADAPTAT PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT FÍSICA

Ramón Gonzalez Associació Discapacitats de Barberà del Vallès Hoquei

José Antonio Marí Club Natació Terrassa Natació (vencedor)

Judith Pérez Club Natació Terrassa Natació

Jordi Ros Atlètic Terrassa Hockey Club Tennis

Jordi Ruiz Fed. Espanyola de bàsquet en cadira de rodes Bàsquet

ESPORT ADAPTAT PER A PERSONES AMB DISCAPACITAT INTEL·LECTUAL

Equip A Club Esportiu Horitzó Bàsquet

Atlètic Heura Heura Hockey

Alexander Garcia FUPAR Atletisme

Josep Ruiz FUPAR Natació

Young Athletes Escola Crespinell Multiesportiu (vencedor)

SUPORT I COL·LABORACIÓ ECONÒMICA AL MÓN DE L’ESPORT

Sarsa Vallès Atlètic Terrassa Hockey Club

Bidons Egara Mitja Marató Ciutat de Terrassa

Apialia Terrassa Clubs Hockey de Terrassa

Cicles Morenito Secció triatló Club Natació Terrassa (vencedor)

Motor Munich Secció waterpolo Club Natació Terrassa

ORGANITZACIÓ D’ESDEVENIMENTS SOLIDARIS O D’INTEGRACIÓ SOCIAL

Torneig Hockey Solidari Associació Torneig Hockey Solidari Hockey

Cursa Contra el Càncer de Pàncrees (vencedor)

As. Contra el Cáncer de Pancreas Atletisme

Torneig de Futbol de Reis San Cristóbal, JABAC i Sant Pere Nord Futbol

Oriol Antolí PRODIS Atletisme

Torneig benèfic «La vida és Xula» Club Natació Terrassa Pàdel

Nou comentari